רכב מנהלים

רכב מנהלים

רכב מנהלים הינו בעל גודל והיצע מורגש יותר מאשר רכבים רגילים אחרים. רכב המנהלים מציע לנוהגים בו הרבה יותר מכל מה שרכב משפחתי מציע ומהווה בימינו גם סמל יוקרה עבור בעליו. אמנם בראשית ההיסטוריה שלו היה רכב המנהלים  מיועד לדרגים הגבוהים בכל חברה, למנהלים ולצוותיהם אולם כיום משווקים רכבי המנהלים כרכבי פינוק ורכבים באיכות גבוהה. רכבי המנהלים מעוררים השראה ומעניקים דוגמה ליצרני רכבים אחרים בשל היותם בעלי עיצוב מתקדם ושיפורים ברכב.

שיפורים ברכב

בין השיפורים המוצעים ברכב המנהלים ביחס לרכבים אחרים ניתן למצוא את נפח המנוע המוגדל: ברכבי המנהלים הראשונים, למשל, יוצרו מנועים בנפח של 2,000-3,500 ליטר בעוד נפחי המנועים של המכוניות המשפחתיות הגיעו לכדי 2,000 סמ"ק בלבד. גם כיום מוצעים רכבי המנהלים בשיפורים משמעותיים ובהיצע נרחב הרבה יותר מאשר רכבים רגילים או משפחתיים. בשל השיפורים המשמעותיים המוצעים ברכבי המנהלים השונים הקיימים כיום, נחשבים אלו לבעלי דרגה גבוהה יותר מאשר רכבים רגילים הקיימים כיום בשוק.

רכב מנהלים

רכב מנהלים

מבנה הרכבים

לרכבי המנהלים כולם ישנו מבנה דומה, כאשר כל הרכבים הינם בעלי 4 דלתות ומדגם סדאן. רכבים אחרים הינם מסוג סטיישן ובעלי 5 דלתות או רכבי קופה בעלי 2 דלתות. אין ספק כי כבר בתחילת שנות ה-90 החלו חברות רבות לעבור לייצור של רכב מנהלים ולייצר דגמים חדשים מסוג רכב מנהלים המעניק לנוהגים בו תחושת הנאה מרבית לכל משך הנסיעה. כבר בתחילת הייצור של רכבי המנהלים זכו אלו להצלחה משמעותית כאשר לאחר משברים כלכליים שונים הפכו רכבי המנהלים לרכבי יוקרה.

היסטוריה של רכב המנהלים

בעקבות משברים אלו החלו רכבי המנהלים לעבור לפס ייצור של מנועים גדולים יותר הכוללים לא פחות משישה שסתומים וכן בעלי רמת אבזור איכותית ועשירה יותר. בו בזמן שרכבים אלו שודרגו, המשברים הכלכליים במדינות השונות השפיעו על המחירים שלהם להישאר בטווח הממוצע, מה שאפשר גם למעמד הביניים ליהנות מרכבי המנהלים האיכותיים במחירים נוחים לכל כיס. רכבים נוספים יוצרו כרכבי יוקרה דווקא והגיעו לחנויות בדגמים גדולים יותר מהדגמים המוכרים והרגילים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *