על קיימות וחשיבות המחזור

קיימות 

אחד מעמודי התווך של רעיונות כמו קיימות ואקולוגיה נשענים על הבחירה המודעת שלנו לעשות את הדבר הנכון, ולתרום את המעט שאנו יכולים למערכת האקולוגית. מחזור של החומרים אותם אנו צורכים הוא צעד הכרחי ועיקרי בתחום זה. המשמעויות שלו, ואפשרויות הבחירה שלנו מגוונות במיוחד.

קיימות מודעת מחייבת אותנו לכבד את המשאבים שלנו, ובבסיס התהליך ישנה החלטה, בחירה אמיצה לקחת אחריות על מעשינו. מחזור הינו אחד מהצעדים הבסיסיים המאפשרים לנו לתרום את חלקנו, ובכך להשפיע על הסביבה והסובבים אותנו.

חברה מקיימת, כמו כל חברה, תלויה בבחירות של חבריה, ובמקרה זה אנו, השותפים לחברה הישראלית, וכמובן במבט הרחב יותר לחברה העולמית החולקת את החיים בכדור הארץ, אחראים ליצירת מרחב קיימות מאפשר, בונה ויציב.

קיימות

קיימות

אפשרויות קיימות ומחזור בישראל

בישראל מודעות רבה לכל נושא הקיימות, והשיח בתחום ער למדי. כיום כל אחד מאיתנו יכול למצוא בקרבת מקום מגוריו מיכלים רחבי ידיים לאיסוף בקבוקי פלסטיק מכל סוג, אשר נאספים על ידי גופים האחראים למחזורם.

בשנים האחרונות המודעות לחשיבות של איכות הסביבה מייצרת יותר ויותר חקיקה בנושא, וניתן לראות מגמה ברורה של קיימות מעשית ברמה המוניציפאלית, עם מערכים לאיסוף זבל רטוב מבתים פרטיים במושבים, ואף מבתי דירות בערים מסוימות, לצורך יצירת קומפוסט ומחזור שארי המזון שלנו.

מחזור אלקטרוניקה

אחד התחומים החשובים יותר והמדוברים פחות בישראל בכל תחום הקיימות הינו מחזור מוצרי אלקטרוניקה. ישנם מרכזי איסוף למוצרים אלו, מטלפונים סלולאריים ועד למחשבים ביתיים. מרכזים אלו מרכזים את הציוד האלקטרוני עד לאיסופו לצורך, תהליך מבורך של מחזור שמהווה צעד חיוני להגשמת רעיון הקיימות.

עוד תחום מחזור שלא מקבל עדיין מספיק תשומת לב הוא מחזור, או יותר נכון איסוף בטריות, תחום חיוני של קיימות שכן השפעת הבטריות המתפרקות באופן לא מפוקח על הסביבה היא קריטית, ודורשת את תשומת ליבנו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים