מאזדה 2- מפנים לבחוץ

מאזדה עשו מהלך אדיר עם ה- 2 החדשה ההפכו אותה ממוכנית צנועה למדי למכונית עם אבזורים עשירים ובמערכות מתקדמות, והעיצוב? פשוט מדהים. מבחן דרכים יוצא לדרך

תא הנוסעים במאזדה 2 עשיר באביזרים ובתחושה של גימור ברמה גבוהה, לעומת ה- 2 הקודמת השיפור ניכר בהחלט ואין ספק שהחברה היפנית עשתה שינוי בחשיבה לגבי הדגם הזה. נסיעת המבחן שעשינו היתה בדגם המאובזר ביותר אשר כולל ריפודי עור, מערכת מולטימדיה משופרת ואיכות חומרים כללית טובה מאוד. פנים הרכב מזכיר רכבי פרימיום.

חווית המשתמש היא מדהימה בזכות הנדסת האנוש המצויינת. מערכת המולטימדיה עם מסך המגע נוחה מאוד לתפעול וכל אבזור שנמצא מולנו כאשר אנו יושבים במושב הנהג ממוקם במקום מצויין. למרות היותה מכונית סופר מיני תא הנוסעים מרווח דיו וכיסא המושב נמצא במרחק טוב מההגה, גם מאחור ישנו מקום מספק יחסית לשאר הרכבים בקטגוריה הזו.

בכל הנוגע לנוחות נסיעה ונהיגה המאזדה 2 מעט מתקשה בתוך העיר בגלל המתלים הנוקשים ובורות גדולים יורגשו ויגרמו למעט אי נוחות אך היא נוחה מאוד בנסיעות ארוכות. כאשר יוצאים מהעיר לנסיעות ארוכות המאזדה 2 משתפרת בצורה משמעותית בכל הנוגע לנוחות נסיעה וגם נוחות נהיגה. ההיגוי הוא מצויין ושליטה בהגה היא מדוייקת כמו כן רדיוס הסיבוב קטן וכל אלה מאפשרים לתמרן בצורה נהדרת ונוחה.

מאזדה שמו דגש על בטיחות ויכולות ידנאמיות, כמו בדגם הקודם השליטה ברכב היא מצויינת, ההגה מגיב במהירות ובדיוק והאחיזה בכביש היא גבוהה. המאזדה 2 מספקת תחושת ביטחון, עוצמה, ויכולות הבלימה שלה מצוינות.

במאזדה 2 יש בקרת יציבות אלקטרונית ו6 כריות אוויר. בטיחות אקטיבית היא מעלה ברכב החדש והוא כולל התראה בסטייה מנתיב, מערכת בלימה אוטומטית אשר גורמת לרכב לעצוב אם הנהג לא עוצב בזמן וישנה גם התראה מעצמים בשטחים מתים.

המנוע מספק 111 כוחות סוס אשר פועל בצורה שקטה ונותן, בשילוב עם תיבת 6 ההילוכים ביצועים מצוינים. בעברת ההילוכים חלקה והמהירות תגובה גבוהה מאוד. בתוך העיר המאזדה 2 צורכת 1 ליטר על כל 16 ק"מ.

מחיר המאזדה 2 לדגם המאובזר ביותר הוא 114 אלף ש"ח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים